Netradicinio ugdymo diena

Atrodo dar tik prasidėjo mokslo metai, o mūsų mokyklos pradinukai nusiteikę gana rimtai krimsti mokslus. Šiandien vyko netradicinio ugdymo diena „Etnokultūrinė edukacija“, kurios metu skubėjome aplankyti Vilkaviškio rajono Suvalkijos kultūros centrą – muziejų. Čia vaikai dalyvavo net dviejose edukacinėse programose.

Edukacinėje programoje „Senojo pašto paslaptys“ mažieji mokinukai supažino su pašto atsiradimo istorija, įvairiais gabenimo būdais, išgirdo apie netikėčiausius ir įdomiausius laiškų siuntimo būdus: pašto balandžius, oro balionus, lėktuvus, paštininkes kates, laiškus buteliuose... Išbandė savo jėgas dailyraščiu rašydami laišką tikra žąsies plunksna! Susidomėjimo sulaukė ir laiškai rašomi spausdinimo mašinėle. Parašytus laiškus vaikai užantspaudavo vaško antspaudais. Taigi, senojo pašto paslaptys pamažu buvo atskleistos!

O paskui mažųjų laukė kita edukacinė programa „Lino pasaka“. Jie patys ir sudalyvavo šioje pasakoje, nes ne tik susipažino su linininkystės istorija, tradicijomis, linų produkcija, senoviniais daiktais ir darbo įrankiais, bet ir išmoko jais naudotis. Savo mažomis rankelėmis dirbo bruktuve, linų šukomis, mintuvais... Įspūdžių buvo tikrai daug! O ir darbai ne iš lengvųjų pasirodė...

Nuo šiol vaikai tikrai žinos senojo pašto istoriją bei lino gyvenimą. O apie tai jiems primins į namus parsineštos dovanėlės - laiškai ir linų ar pakulų kuokštelis.

Buvo tikrai smagu ir naudinga! Dėkojame Vilkaviškio rajono Suvalkijos kultūros centro – muziejaus edukatorėms už pagalbą narpliojant senojo pašto paslaptis bei už įdomią „Lino pasaką“.