Europos kalbų diena

Europos kalbų dienos minėjimas anglų k. pamokose vyko visą savaitę. 5–8 klasių mokiniai gamino plakatus apie įvairias Europos šalis, kuriuos iškabino koridoriuje. Ketvirtadienis turbūt buvo pats smagiausias ir linksmiausias: mokiniai ieškojo faktų apie pasirinktas šalis, spėjo Europos kalbas, mokėsi anglų k. greitakalbes, varžėsi viktorinoje. Dar vienu svarbiu akcentu tapo mokytojos A. Petkevičiūtės sukurtas video, skirtas būtent paminėti 20-ąjį šios dienos jubiliejų. Jame dalyvavo užsienio mokytojai ir mokiniai, kurie pristatė tą patį tekstą skirtingomis kalbomis. Rusų k. pamokų metu (mokyt. B. Šamatauskienė) mokiniai prisiminė bendrus faktus apie Rusiją, rusų kalbos istoriją, rusiškus suvenyrus; naudodamiesi žodynais atliko įdomias kalbos (leksikos) užduotis bei iliustravo rusiškus suvenyrus (матрёшки). Lietuvių kalbos ir literatūros pamokų metu (mokyt. V. Kaukaitė) buvo kuriami plakatai: frazeologizmai apie kalbą, frazeologizmai apie liežuvį, žodžio KALBĖTI sinonimai; atliekamos Kahoot! užduotys. Taip pat mokiniai žiūrėjo video, kaip užsieniečiai supranta mūsų frazeologizmus.

Tikimės, kad mokiniai sužinojo daugiau apie įvairias kalbas ir kaip svarbu jų mokytis!